استراتژی محتوایی شما در اینستاگرام چیست؟!

استراتژی محتوایی شما در اینستاگرام چیست؟!

شما به طور پیوسته از اینستاگرام استفاده می کنید، به صورت تصادفی چند عکس را لایک می کنید و یک تصویر از چهره سگ خود را برای چهارمین بار در یک هفته ارسال می کنید، این طریقه استفاده از پلتفرم اینستاگرام برای کسی که صفحه‌ای شخصی دارد متداول است .اما اگر می خواهید یک صفحه قوی برای کسب و کارتان ایجاد کنید و نتایج واقعی بگیرید، باید طرح دقی تری برای اینستاگرام خود بچینید. در واقع استراتژی شما باید چهار مورد کلیدی را پوشش دهد.

  1. زمان مناسب انتشار پست ها:

شما می خواهید یک برنامه منظم ارسال را حفظ کنید، اما حواستان باشد فالوورهای خود را با پست های زیاد بمباران نکنید! هوشمندانه ترین راه برای فهمیدن این که چه کاری برای کسب و کار شما بهترین است، تست پست ها در فواصل و زمان های مختلف و سپس آنالیز کردن نتایج است. هنگامی که شما بهترین زمان را کشف کردید، ایجاد یک تقویم محتوایی بهترین راهکار برای پیگیری آن چه قرار است منتشر شود است.

  1. موضوعات محتوا:

ایجاد تنوع از طریق موضوعات مختلف محتوایی، صفحه شما را برای مخاطبینتان جذاب خواهد کرد و به شما در دستیابی به اهداف متفاوت کمک خواهد کرد. به عنوان مثال، یک دانشگاه که هدف افزایش آگاهی و جذب دانشجویان جدید را دارد می تواند از مسابقات، داستان های فارغ التحصیلان، زندگی دانشگاهی، اتفاقات خوابگاهی و … به عنوان موضوعات اصلی محتوای صفحه خود استفاده کند.

  1. حفظ پرسونالیتی:

آیا از ایموجی در کپشن های خود استفاده می کنید؟ آیا دستورالعمل خاصی برای نوشتن بر اساس برند خودتان دارید؟ از چه هشتگ هایی استفاده می کنید؟ چه نوع عکس هایی پست می کنید؟ آیا نشانه های بصری متداولی وجود دارد که در هر پست رعایت کنید؟

شما باید برای حفظ پرسونالیتی خود یک سری قوانین ثابت و کلی داشته باشید. سبک شما باید طوری باشد که مخاطب بدون دیدن نام صفحه متوجه شود این پست یا تصویر متعلق به شماست.

  1. بالا بردن تعامل و مشارکت:

این قسمت از استراتژی شما باید در مورد این باشد که مخاطبان چگونه باید با کسب و کار شما در اینستاگرام تعامل پیدا کنند. شما می توانید با بررسی صفحات مشابه کسب و کار خودتان متوجه شوید کاربران بیشتر از چه محتوایی استقبال می کنند. می توانید در پست های خود از مخاطبانتان بخواهید به یک پرسش پاسخ دهند و یا تجربه خاصی را در کامنت ها تعریف کنند و یا دوستان خود را منشن کنند. برای بالا بردن تعامل با مخاطبین باید شما هم پاسخ سوالات کاربران را به سرعت و با حوصله بدهید و توجه تان را به آن ها نشان دهید. با این روش شما می توانید لایک و کامنت های پیجتان را مدیریت کنید و با تجربه ای که به دست می آورید هر روز موفقیت بیشتری در اینستاگرام کسب کنید.

  1. نکته آخر

فراموش نکنید از همه ظرفیت های اینستاگرام می توانید استفاده کنید. پست، استوری، ویدئوی زنده، هایلایت، ارسال کامنت و پیام در دایرکت و... برای بهتر دیده شدن لزوماً قالب های مختلف محتوا مانند عکس فیلم و صدا را بکار بگیرید. با قابلیت جدید اینستاگرام که امکان اضافه شدن فایل های صوتی را در بخش استوری ایجاد کرده است، شما می توانید در استوری های صفحه خود از صدا و تبلیغات صوتی برای انتقال پیام استفاده کنید.

به آوانک بپیوندید
Share
تندیس طلائی رهبری
نشان عالی رضایت مندی مشتری

استفاده از مطالب سايت آوانک فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به نرم افزاری آموت می‌باشد.

شرکای تجاری شرکت توسعه ارتباط و خدمات طلائی خاورمیانه و شرکای تجاری شرکت مخابرات ایران
مجوز شماره 735/8420726 شرکت مخابرات ایران
Top