آوانک در خدمت نابینایان

آوانک در خدمت نابینایان

استفاده از ابزارها و فناوری هایی که امور روزمره زندگی را برای نابینایان تسهیل می کند، می تواند بسیار مفید باشند، همان طور که می دانید دسترسی این گروه از افراد جامعه به تمامی امکانات مشکل است و بستر کمک به آن ها به طور کامل فراهم نشده است. با این حال امروزه روش های نوینی برای خدمت رسانی به این قشر از جامعه به کار گرفته می شود که برخی از آن ها بسیار کاربردی می باشند. ارتباطات این افراد بیشتر از طریق صدا و صوت، و یا حس لامسه می باشد. پس بهتر است امکاناتی برای آن ها فراهم شود که برقراری ارتباط از این طریق را برای آن ها تسهیل سازد. اپراتور پیام صوتی آوانک به دلیل ارتباط مستقیم از طریق صوت، می تواند در خدمت رسانی به این افراد کمک شایانی کند. در این یادداشت نقش آوانک در این زمینه را بررسی خواهیم کرد:

همان طور که اطلاع دارید عملکرد آوانک ارسال پیام صوتی به افراد می باشد، پس می توان از آن برای اطلاع رسانی به نابینایان استفاده کرد. به طور مثال زمانی که چنین فردی در شرکت، سازمان و یا مجموعه ای حضور دارد، قطعاً اطلاع رسانی از روش های رایج و معمول کنونی همچون ارسال پیام کوتاه، ایمیل، نصب اطلاعیه بر تابلوی اعلانات و غیره برای این افراد غیرقابل استفاده خواهد بود.

بنابراین تنها گزینه ممکن برای اطلاع رسانی تماس تلفنی و ارسال پیام صوتی می باشد، از آنجا که تماس تلفنی علاوه بر دارا بودن هزینه های گزاف کاری بسیار زمان بر نیز می باشد بنابراین ارسال پیام صوتی معقول ترین گزینه ممکن به شمار می رود.

اما به عنوان مهم ترین کاربرد آوانک می توان به سرویس های امنیتی OTP اشاره کرد. پیشتر پیرامون این سرویس بحث کردیم و کاربردهای متفاوت آن را بررسی کردیم، اما کاربرد آن برای نابینایان چیست؟

می دانید که OTP در واقع تایید دومرحله ای می باشد که با استفاده از ارسال پیام صوتی این کار را انجام می دهد. در بانک ها از این سرویس برای امنیت اطلاعات و انتقال وجوه استفاده می شود. بدین صورت که فرد قبل از انتقال وجه، پیامی صوتی که حاوی کد تایید آن انتقال است را دریافت می کند، و بعد از وارد کردن کد، انتقال وجه انجام می گیرد. از این سرویس می توان برای برداشت و یا اعلام مانده حساب افراد نابینا نیز بهره برد. از آنجا که انجام عملیات آنلاین بانکی برای آن ها کاری دشوار و در عین حال مهم و کاربردی می باشد، سرویس OTP می تواند به کمک آن ها بیاید.

بنابراین می توان گفت آوانک با دارا بودن امکانات مناسب، سعی دارد پلی میان این افراد با سایر افراد جامعه ایجاد کند. شاید در نگاه اول این کار مشکل به نظر برسد، اما نتیجه ای که دربردارد، بسیاری از مشکلات را برای نابینایان حل خواهد کرد.

فراموش نکنیم که این قشر از جامعه نیز همانند ما از حقوق شهروندی برخوردارند، بنابراین توجه به این افراد و استفاده از تکنولوژی های مناسب برای خدمت رسانی به این عزیزان وظیفه همه ماست.

به آوانک بپیوندید
Share
تندیس طلائی رهبری
نشان عالی رضایت مندی مشتری

استفاده از مطالب سايت آوانک فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به نرم افزاری آموت می‌باشد.

شرکای تجاری شرکت توسعه ارتباط و خدمات طلائی خاورمیانه و شرکای تجاری شرکت مخابرات ایران
مجوز شماره 735/8420726 شرکت مخابرات ایران
Top