اولین نفر مطالب روز دنیای کسب و کار را دریافت کنید .

ایمیلتان را وارد کنید تا مطالب را برایتان ارسال کنیم.

زیر و بم برند سازی موفق

زیر و بم برند سازی موفق

اگر صاحب کسب و کار هستید، لحظه ای چشمان خود را ببندید و موقعیتی که در ادامه برایتان توصیف می کنم را تجسم کنید.

از رقبای خود متمایز شده اید و مشتریان برای خرید به سراغ شما می آیند و با تجربه یک بار خرید از شما، به برندتان وفادار می شوند.

رویای شیرینی است؛ نه؟

خبر خوب این که شما می توانید با برندسازی مناسب و تثبیت برند خود در ذهن مشتری، این رویا را به واقعیت تبدیل کنید. البته باید در نظر داشته باشید که فرآیند برند سازی چیزی بیشتر از طراحی یا به روزرسانی لوگو شماست.

همواره تصویر مشتری از خودتان را پایش کنید

اولین قدم برای ایجاد یک تصویر موثر از برند، بررسی و تحلیل تصویر فعلی مشتریان از برند شما است. مواردی مانند شناسایی ارزش های مشتری و بررسی تجارب مشتریان در مواجه با کسب و کار شما و خرید از شما بسیار مهم هستند. در واقع اگر تجربه مشتری را نادیده بگیرید و بدون در نظر گرفتن ابعاد آن به برندسازی بپردازید، احتمال این که مشتریان شما به سراغ رقبایتان بروند افزایش می یابد.

در مقابل اگر بتوانید فرایندهای بازاریابی خود را با استراتژی های صحیح به صورت شخصی سازی شده برای هر مشتری به کار بگیرید می ‌توانید تاثیر برند خود را در ذهن او ارتقا بدهید.

اگر تصور و تجربه مشتری از برند شما بسیار متفاوت تر از آنچه که انتظار دارید می باشد حتماً لازم است تا استراتژی‌های بازاریابی و فروش و یا حتی نحوه مدیریت کسب و کار خود را تغییر دهید.

تبلیغات منسجم انجام دهید

مجموعه پیام هایی که در قالب فعالیتهای تبلیغاتی و برندینگ برای مشتری آماده می کنید، باید به صورت یکپارچه بر کیفیت محصول و ارزش هایی که برند شما برای مشتریان ایجاد می‌کند تاکید بورزند. این یک اصل اساسی در توسعه نام تجاری شماست.

برندسازی با روش های نوین مانند سامانه پیامک صوتی

از نظرات کارمندان خود بهره ببرید

کارمندان شما به این علت که ارتباط مستقیم با مشتریان دارند می‌توانند ایده های مفید و موثری پیشنهاد دهند. علاوه بر این اگر بخواهید در مدیریت کسب و کار، فرآیندی را تغییر دهید لازم است تا آنها آموزش ببینند و به صورت موثر همکاری کنند.

برای برند خود هویت بصری تعریف کنید

مجموعه طرح های گرافیکی تبلیغات شما باید هویت برندتان را معرفی نمایند. برای پیاده سازی موفق این هدف می ‌توانید از طراحان حرفه ای گرافیک کمک بگیرید. همچنین لازم است که هویت بصری و شعارهای برندتان را در محیط کاری خود به صورت کامل اعمال کنید و در نهایت باید از نام تجاری بصری خود و یا هر عبارت متمایزی که مخصوص کسب و کار شما است حفاظت قانونی به عمل آورید.

بر تثبیت نام تجاری خود تلاش کنید

بعد از طراحی و تعریف هویت بصری و یا نام تجاری جدید خود، لازم است تا به صورت گسترده از طریق کمپین های بازاریابی و تبلیغاتی و روش های دیگر آن را به مشتریان معرفی کنید و هر چه بیشتر جلوی چشم آن ها حضور پیدا کنید. این عمل باید تکرار شود تا نام برند شما در ذهن آنها جا بیفتد.

سامانه پیامک صوتی؛ یک راه موثر

به طور مثال یکی از روش های نوین و موثر برای رساندن صدای برند خود به گوش مشتریان و ماندگاری نام برند در ذهن آن ها، استفاده از سامانه پیام صوتی انبوه است. به این ترتیب می ‌توانید حس بیشتری از طریق صدا انتقال نمایید و همچنین اطمینان حاصل کنید که پیام به گوش مخاطب شما خواهد رسید.

به آوانک بپیوندید
Share
تندیس طلائی رهبری
نشان عالی رضایت مندی مشتری

استفاده از مطالب سايت آوانک فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به نرم افزاری آموت می‌باشد.

Top