QRکدها و بازاریابی موبایلی

QRکدها و بازاریابی موبایلی

QRکدها و بازاریابی موبایلی

QR کدها یا همان کدهای پاسخ سریع (Quick Response) کدهایی دوبعدی هستند که از طریق دوربین گوشی‌ها خوانده می‌شوند. ایده این کدها برای اولین بار در سال 1994 در ژاپن مطرح شد و محبوبیت آن‌ها به طور فزاینده‌ای در جهان گسترش یافت.

کدهای QR چه کاری انجام می‌دهند؟

وقتی‌که دوربین یک کاربر از QR کد عکس می‌گیرد، مستقیم به صفحه یک‌ وب‌سایت منتقل می‌شود و قادر است اطلاعات محصول یا سرویس، ساعات کار فروشگاه، پیشنهادهای تبلیغاتی و یا حتی آدرس صفحات اجتماعی فروشگاه همچون فیس بوک را ببیند. QRکدها را می‌توان بر روی بسته‌بندی محصولات، ویترین فروشگاه‌ها، بیلبوردهای تبلیغاتی، تبلیغات تلویزیونی، صفحات روزنامه و یا حتی پوشاک همچون تی‌شرت‌های تبلیغاتی چاپ کرد.

چرا استفاده از QRکدها برای مشاغل ضروری است؟

QR کد یک فرصت بازاریابی خارق‌العاده برای کسب‌وکارها است. ازآنجاکه امروزه اکثر مردم دارای تلفن همراه هوشمند هستند، انتظار دارند تا در زمان کوتاهی به اطلاعات مدنظرشان دسترسی پیدا کنند، بنابراین این شانس بزرگی برای صاحبان کسب‌وکارها است تا خواسته این افراد را به بهترین شکل برای آنان عملی کنند.

 QRکدها در بازاریابی موبایلی نقش مهمی دارند

استفاده از QRکدها تا چه میزان آسان است؟

استفاده از QRکد برای مصرف‌کننده بسیار سریع و آسان است. برای کسب‌وکارها بسیار راحت و گاهی رایگان راه‌اندازی می‌شوند. نتایج به‌راحتی قابل‌ردیابی است، همچنین به راحتی می‌توان با توجه به آن‌ها استراتژی بازاریابی کسب‌وکار را تنظیم کرد.

**آیا می توان با استفاده از QRکدها ایده های جدید بازاریابی مطرح کرد؟

می‌توان از QRکدها برای هدایت افراد به بخش نظرات مشتریان استفاده کرد، همچنین می‌توان از این ویژگی برای تشویق مشتریان به بازدید از صفحه جوایز عضویت در خبرنامه نیز بهره‌مند شد. با عضویت مشتریان در سایت شما و جمع‌آوری اطلاعات آن‌ها می‌توانید بهروش‌های مختلف بازاریابی انجام دهید. مثلاً می‌توانید با استفاده از اپراتور پیامک صوتی یا ایمیل و یا پیامک برای آن‌ها پیام تبلیغاتی بفرستید. در حقیقت QRکدها تنها مخصوص خرده‌فروشی‌ها نیستند، می‌توان با استفاده از کارت ویزیت کسب‌وکار، مشتریان را به وب‎سایت انتقال داد.

چگونه می‌توان کمپینQR کد تشکیل داد؟ برای دسترسی به بهترین نتیجه، بازدیدکنندگان را به یک صفحه فرود سفارشی‌سازی شده هدایت کنید. بازدیدکنندگان این صفحه قطعاً QR کد شما را از طریق گوشی تلفنشان اسکن کرده‌اند، پس حتماً اطمینان حاصل کنید که صفحه فرودتان (landing Page) با موبایل سازگار (Mobile Friendly)باشد، بدین منظور از سرعت بارگذاری صفحه غافل نشوید و همچنین دقت کنید که اطلاعات مهم همچون اطلاعات تماس در قسمت بالای صفحه قرار گیرند تا بازدیدکنندگان قادر باشند به سرعت با شما تماس برقرار کنند. پس از طراحی صفحه فرود، باید یک QRکد برای آن طراحی کنید.

به آوانک بپیوندید
Share
تندیس طلائی رهبری
نشان عالی رضایت مندی مشتری

استفاده از مطالب سايت آوانک فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به نرم افزاری آموت می‌باشد.

شرکای تجاری شرکت توسعه ارتباط و خدمات طلائی خاورمیانه و شرکای تجاری شرکت مخابرات ایران
مجوز شماره 735/8420726 شرکت مخابرات ایران
Top