caseblog

از سرویس OTP آوانک در چه کسب و کار هایی میتوان استفاده کرد؟!

12 بهمن 1395

12 بهمن 1395

از سرویس OTP آوانک در چه کسب و کار هایی میتوان استفاده کرد؟!

همان طور که می دانید یکی از سرویس های آوانک سرویس OTP می باشد، که به صورت قطعه کدهایی تحت وب قابل دسترسی هست. شما میتوانید بعد از ثبت نام در سایت آوانک وارد صفحه ی توسعه دهندگان شوید و وب سرویس آوانک را دریافت کنید. همانطور که در این صفحه خواهید دید، قطعه کدهایی موجود است که قابل استفاده در موقعیت های مختلف می باشند، همچنین توضیحاتی پیرامون ورودی، خروجی و کدهای مربوط به متدها مشاهده خواهید کرد.

یکی از این متدها سرویس OTP می باشد که کاربردهای بسیاری دارد. در این بخش می خواهیم نگاهی بیندازیم به انواع کاربردهای آن:

این سرویس  یک کد امنیتی یکبار مصرف در اختیار کاربران قرار می دهد، که می توان از آن در موارد مختلفی همچون بخش بازیابی رمز عبور وب سایت خود استفاده کنید. روش کار به این صورت است که زمانی که شما رمز عبور خود را فراموش کرده اید، میتوانید با وارد شدن به بخش بازیابی رمز عبور، شماره ی همراه خود را به درستی وارد کنید، سپس کدی به صورت پیام صوتی برای شما ارسال می شود و با وارد کردن آن کد می توانید رمز عبور خود را تغییر دهید.

همچنین در هنگام ثبت نام در سایت نیز میتوان به همین شیوه از آن استفاده کرد. زمانی که کاربری قصد ثبت نام در سایت را دارد برای اطمینان از صحت اطلاعات فرد کدی به صورت پیام صوتی برای او ارسال می شود، پس از وارد کردن آن کد در بخش موردنظر ثبت نام او تکمیل می شود.

 نوع دیگر استفاده از آن درکارهای بانکی نظیر پرداخت و انتقال وجه می باشد. روش کار همانند موارد قبلی است به این صورت که کاربر بعد از ورود به پنل خود در سایت بانک موردنظر قبل از انجام عملیات انتقال وجه، پیام صوتی حاوی کد تایید برای انتقال وجه، دریافت می کند و بعد از وارد کردن کد در بخش مورد نظر انتقال وجه صورت میگیرد. همچنین در هنگام پرداخت آنلاین می توان در کنار کد کپچا  برای امنیت بیشتر از این سرویس نیز استفاده کرد.

شاید استفاده از این سرویس برای افراد نابینا که امکان خواندن پیامک های بانکی را ندارد، مناسب باشد. به عنوان مثال می توان با ارسال پیام صوتی مانده حساب و یا مبلغ برداشت را به آن ها اعلام کند.

 

 

با توجه به موارد گفته شده می توان دریافت که سرویس OTP میتواند بسیار مفید واقع شود و امنیت اطلاعات شما را بالا ببرد. با آوانک می توانید به صورت رایگان این سرویس را تست کنید.

به آوانک بپیوندید
Share
تندیس طلائی رهبری
نشان عالی رضایت مندی مشتری

استفاده از مطالب سايت آوانک فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به نرم افزاری آموت می‌باشد.

شرکای تجاری شرکت توسعه ارتباط و خدمات طلائی خاورمیانه و شرکای تجاری شرکت مخابرات ایران
مجوز شماره 735/8420726 شرکت مخابرات ایران
Top