caseblog

رشد 23 درصدی درخواست سرویس OTP در سایت آوانک

02 بهمن 1396

02 بهمن 1396

رشد 23 درصدی درخواست سرویس OTP در سایت آوانک

آوانک: امروزه فناوری اطلاعات نقش غیرقابل انکاری در زندگی افراد ایفا می کند. به یقین می توان گفت که رشد روزافزون فناوری اطلاعات موجب شده که در اصول و روش انجام کارها تغییرات جدی صورت گیرد، به طوری که امروزه با وجود بستراینترنت کارهای بسیاری از این طریق صورت می گیرد. البته بهتر است فراموش نکنیم که اگرچه رشد اینترنت موجب شده تا انجام کارها به مراتب ساده تر صورت پذیرد اما نیاز است تا راه حل های متناسب برای ایمن سازی این فرآیندها نیز صورت پذیرد.

OTP یا همان One Time Password که استفاده های زیادی در حوزه وب دارد، یکی از بهترین روش های محافظت از اطلاعات است، زیرا برای انجام هر تراکنش یک رمز منحصر به فرد ایجاد می کند که تنها برای یک بار اعتبار دارد.

شاید بتوان گفت که مهم ترین مزیت OTP یا همان رمز اینترنتی یکبار مصرف این است که سرقت اطلاعات با دانستن رمز عبور از پیش تعیین شده غیر ممکن است، چرا که هر مرتبه کاربر بخواهد وارد حساب کاربری اش شده و عملیات خاصی انجام دهد به شماره تلفن وی رمز عبور یکبار مصرفی به صورت پیام صوتی ارسال می شود که پس از پایان عملیات این رمز از اعتبار ساقط می شود.
ازOTP می توان در تمامی حوزه های وب که نیاز به امنیت بالا دارند بهره برد، سیستم ثبت نام در سایت، بازیابی رمز عبور، سیستم های بانکی، تایید پرداخت آنلاین، اطلاع رسانی به نابینایان و غیره تنها مواردی از کاربردهای این وب سرویس می باشند.
 


بنا به آمار موجود ثبت شده در وب سایت آوانک طی هفته گذشته تعداد درخواست های OTP ثبت شده در آوانک با رشد 23 درصدی همراه بوده است که این رشد بدین معناست هر روز کسب و کارهای بیشتری به بالا بردن امنیت وب سایت خود و نیز محافظت از اطلاعات کاربرانشان بها می دهند، بدیهیست که بالا بردن امنیت وب سایت و احترام به حریم خصوصی کاربران، فروش بیشتر و بازدهی بالاتری در کسب و کار را به دنبال خواهد داشت.

سرویس OTP آوانک به صورت قطعه کدهایی تعبیه شده و در بخش توسعه دهندگان این وب سایت قرار گرفته است. به منظور بهره گیری از امکانات سرویس OTP می توانید به قسمت توسعه دهندگان آوانک مراجعه نمایید و کدهای آماده شده را در وب سایت خود قرار دهید تا سرویسOTP  برای وب سایت شما نیز فعال گردد.

منبع: آوانک

به آوانک بپیوندید
Share
تندیس طلائی رهبری
نشان عالی رضایت مندی مشتری

استفاده از مطالب سايت آوانک فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به نرم افزاری آموت می‌باشد.

شرکای تجاری شرکت توسعه ارتباط و خدمات طلائی خاورمیانه و شرکای تجاری شرکت مخابرات ایران
مجوز شماره 735/8420726 شرکت مخابرات ایران
Top