caseblog

ما باور داریم هر کامپیوتر حرفی برای گفتن دارد!

04 بهمن 1396

04 بهمن 1396

ما باور داریم هر کامپیوتر حرفی برای گفتن دارد!

آوانک: در این مقاله سعی داریم به تعریف وب سرویس آوانک و بررسی امکانات آن بپردازیم، به زبان ساده تر وب سرویس خدمتی مبتنی بر وب است که توسط یک سرویس دهنده ارائه می شود، از این جمله مشخص می شود که در واقع وب سرویس توسط سرویس دهنده (سرور) ارائه می شود و توسط سرویس گیرنده (کلاینت) دریافت می شود. پس تا اینجا بدیهیست که بین سرویس دهنده و سرویس گیرنده باید ابزاری جهت ارتباط وجود داشته باشد. به ابزار ارتباطی بین این دو، وب سرویس گفته می شود.

حال که تعریف وب سرویس را درک کردیم باید با کاربرد آن آشنا شویم. امروزه به دلیل سهولت استفاده از وب سرویس ها استفاده از آن ها بسیار مرسوم می باشد. در واقع از آنجا که وب سرویس ها وابسته به سیستم عامل و زبان برنامه نویسی خاصی نیستند به افراد امکان می دهد که دو یا چند نرم افزار را از طریق انتقال اطلاعات و مبادله داده ها بهم مرتبط سازند.
در این راستا، آوانک نیزبستری گسترده برای وب سرویس ایجاد کرده و در آن قطعه کدهایی را قرار داده است که کاربران به وسیله آن قادرند به انتقال و مبادله ی داده با سایربرنامه های کاربردی بپردازند. پس از ورود به وبسایت آوانک به بخش توسعه دهندگان مراجعه نمایید تا بتوانید به متدها وکدهای مذکور دسترسی داشته باشید. برخی از متدهای وب سرویس آوانک عبارتند از:

- سرویس تماس امن: تماس امن که یکی از جدیدترین سرویس های ارائه شده توسط آوانک است به کاربران امکان می دهد بدون دیدن شماره تلفن همدیگر باهم تماس برقرار کنند. این بدین معنی است که با این سرویس جدید آوانک تماس کاربران از طریق یک شماره ثابت برقرار می شود.
 
- سرویس رمز اینترنتی یکبار مصرف(OTP)  پیش تربه صورت مفصل راجع بهOTP  یا همان رمز اینترنتی یکبارمصرف بحث کردیم. به منظور دسترسی به قطعه کد مربوطه و استفاده در وب سایت خودتان می توانید به سایت آوانک و بخش توسعه دهندگان مراجعه کنید.

- سرویس احراز هویت (OCV) : کار این سرویس احراز هویت می باشد. با کمک این سرویس می توانید مانند سایرسرویس های آوانک کد مربوط به آن را در بخش ثبت نام یا بازیابی رمز عبور وارد کنید. در این صورت پس از تکمیل ثبت نام کاربر پیام صوتی به صورت تماس تلفنی دریافت می کند که درآن از وی خواسته می شود، عددی بین 1 تا 9 را شماره گیری کند. اگرعدد به درستی وارد شود، ثبت نام تکمیل می گردد، وهویت فرد موردنظراحرازمی شود.

- سرویس آواخوان: سرویس آواخوان یا همان TTS برای تبدیل متن به صوت استفاده می شود. با مراجعه به بخش توسعه دهندگان وب سایت آوانک می توانید به کد مخصوص سرویس آواخوان دسترسی پیدا کنید، با جایگزاری این کد در وب سایت خود می توانید هرمتنی را به صوت تبدیل نمایید.

- سرویس ارسال سریع: سرویس ارسال سریع یا همان Quick Send به شما امکان می دهد به جای وارد کردن جزئیات، تنها با وارد کردن شماره ی تماس و استفاده از پیام های صوتی آپلود شده ی قبلی پیام تان را ارسال کنید.

سرویس های بالا تنها بخش محدودی از امکانات وب سرویس آوانک می باشد، به منظور دسترسی به کلیه اطلاعات موجود در وب سرویس آوانک می توانید به بخش توسعه دهندگان وب سایت آوانک مراجعه نمایید و یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
منبع: آوانک

به آوانک بپیوندید
Share
تندیس طلائی رهبری
نشان عالی رضایت مندی مشتری

استفاده از مطالب سايت آوانک فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به نرم افزاری آموت می‌باشد.

شرکای تجاری شرکت توسعه ارتباط و خدمات طلائی خاورمیانه و شرکای تجاری شرکت مخابرات ایران
مجوز شماره 735/8420726 شرکت مخابرات ایران
Top