رمز یکبار مصرف OTP

با افزایش جرایم سایبری، تمام شرکت‌ها به دنبال کاهش ریسک کلاهبرداری هستند؛ البته بدون اینکه مانعی برای کاربران خود ایجاد کنند.

در واقع کاربران آن‌ها در تمام فرآیندهای عضویت در سایت، مدیریت و تغییر تنظیمات و مهم‌تر از همه در صفحه پرداخت باید با یک راه‌حل امنیتی رو‌به‌رو شوند که هم قوی و غیرقابل نفوذ باشد و هم ساده باشد و مزاحمتی برای کاربران ایجاد نکند.

رمز یکبار مصرفOTP نام این راه‌حل است که در آوانک به صورت صوتی برای کاربران ارسال می‌شود.

 

احراز هویت‌صوتی و ارسال کد فعال‌سازی‌صوتی برای کاربران، نه تنها امنیت را به بالاترین حد خودش می‌رساند؛ بلکه استفاده از آن برای کاربران فوق‌‎العاده راحت است.

آن‌ها دیگر قرار نیست منتظر پیام حاوی رمز بمانند و لابه‌لای انبوه پیام‌های خود سردرگم شوند؛ بلکه با ارسال کد فعال‌سازی از طریق تماس‌صوتی برای آن‌ها، فقط کافی‌ست تماس خود را پاسخ بدهند تا کد برای آن‌ها خوانده شود.

این سیستم پیشرفته توسط آوانک طراحی شده تا هم تجربه کاربران را از تعامل با سایت یا برنامه شما بهبود ببخشد و هم امینت را به حد اعلای خود برساند.

کاربرد های اعتبار سنجی صوتی

بانک اطلاعاتی آوانک

اعتبارسنجی صوتی و استفاده از رمز یکبار مصرف صوتی برای کاربران نهایتت شما یک آسودگی خاطر و راحتی لذت بخش فراهم می‌کند. استفاده از تماس در فرآیندهای امنیتی سرعت کار را بالا می‌برد و نیز عملکرد شما را بهبود می‌بخشد. برخی دیگر از مزایای کپچای صوتی به صورت زیر است:

خیال کاربران سایت یا اپلیکیشن شما از بابت امنیت راحت می‌شود و اطلاعات خود را با اعتماد کامل در اکانت‌های شخصی‌شان ثبت می‌کنند.

رمز یکبار مصرف OTP صوتی باعث می‌شود شماره تلفن مشتریان حقیقی خود را بدست بیاورید و در مقاصد تبلیغاتی از آن‌ها استفاده کنید.

با ارسال پیامک فعال‌سازی‌صوتی برای مشتریان، آن‌ها نیازی نیست حتما از گوشی موبایل خود استفاده کنند؛ بلکه حتی از طریق تلفن ثابت نیز می‌توانند اعتبارسنجی خود را انجام دهند.

هزینه اعتبارسنجی صوتی بسیار پایین است و برابر با هزینه ارسال پیام‌صوتی است.

وب‌سرویس پیامک صوتی اعتبارسنجی

ارسال OTP صوتی برای احراز هویت از طریق سایت یا برنامه شما نیز ممکن است، یعنی نیاز نیست وارد پنل کاربری خود در آوانک شوید؛ بلکه فقط کافی‌ست وب سرویس این خدمت را فعال کنید تا به صورت خودکار در زمان انجام اقدامی خاص توسط مشتری، رمز OTP برای او ارسال شود.

مزایای ارسال کد OTP صوتی در یک نگاه